גדוד 890 פלוגה ב

 
ערך: ד"ר אריה גילאי  

מחזור מאי 1955

 

משה עפרון ז"ל

פלוגה ב' מחזור מאי 1955 שימשה כפלוגה לוחמת ופלוגה מסייעת של גדוד 890. חלק מלוחמי הפלוגה עברו קורס מכי"ם וקורס קצינים והשתלבו בצוות המפקדים של הצנחנים.
בתקופה זו מפקדי הפלוגה היו:

טיבי שפירא

1. מרסל טוביאס
2. מוסה עפרון (בתמונה משמאל)
3. טיבי שפירא (בתמונה מימין)
4. אפרים חירם (פיחוטקה)

 
פלוגה ב' 1955   פלוגה ב' 1955   פלוגה ב' 1955

מסע ניווטים בכרמל 1956. עומדים מימין לשמאל: שלמה פרץ, יוסקה מלישקביץ, מוסה עפרון, יוסי קולר, שמעון ממן. כורע פנחס מזרחי.

 

אימוני נשק קל ליד מחנה תל נוף 1955. עומדים מימין: מנשה בן ציון, אליעזר רגב, אמית ברוך. שוכבים: עמירם לוי, יוסי קולר,

 

אימוני נשק אויב 1955. עומדים מימין: אהרון שרעבי, דני (וולף) רהב. כורעים משמאל: שלום דוכן, גדעון פיק, רוני צוק. יושב: צפניה גאון המ"כ.

פלוגה ב' 1955   פלוגה ב' 1955   פלוגה ב' 1955

לוחמי פלוגה ב' במצעד יום העצמאות שנערך בחיפה בשנת 1956. מימין לשמאל: חיים רוטקוף, מאיר כספי, מרדכי טוויזר, מיכה אשכנזי, מנשה כנעני, דוד קריץ, אהרון שרעבי ואחרון בשורה - יוסף פילוסוף.

 

לוחמי פלוגה ב' על טנק בזמן אימוני שריון בנגב 1956. למטה משמאל: רב"ט צפניה גאון המ"כ. למטה במרכז: חיים זידנבנד

 

לוחמי פלוגה ב' בסדרה חורפית 1956. יושבים מימין: שלום דוכן, אמנון גולץ, משה צרפתי. כורעים: יוסף פילוסוף, דני רהב, יעקב ליברמן. עומד משמאל: דני גליק

התמונות באדיבות יוסי קולר        

רשימת פלוגה ב'
במלחמת סיני - מבצע קדש

 

סיפורה של פלוגה ב'
ראה כאן תאורו של יוסי קולר

 

על פגישת ותיקי הפלוגה
ראה כאן

רשימת מפקדי וחיילי פלוגה ב'.

 

בהמשך העמוד מוצגת רשימה שמית של חיילי הפלוגה. רשימה זו מבוססת על שתי רשימות שמיות:
1. רשימה שנעשתה בעמל רב, במסירות ובדייקנות ע"י מיכה אשכנזי ורעייתו לנה מירושלים.
2. רשימה שמית של הועדה לאימוץ הצנחן בעירית רמת גן משנת 2001.
יתכן ונפלו טעויות בזיהו ושיוך של אנשים ועל כך אנו מתנצלים. נשמח לעדכן את הרשימה אם תעירו את תשומת ליבנו.

 

 

 

רשימת סגל פלוגה ב'

 

 (המשך)

 

אלון משה

בנימינה

 

גנון חיים  

אשל אהרון (ארול)

רמת גן

 

גרווני משה

מעלה אדומים

בירו אריה

הרצליה

 

גרינברג יוסי

קיבוץ כנרת

בלכר אלי (פיקס)

בית השיטה

 

גרינברג מרדכי  

בן זאב יהודה (יבז) 

עין כרמל

 

דוכן שלום

קרית טבעון

בן צבי שמואל (שמיל)

נוף ים

 

דמתי עמנואל

רעננה

בר צבי (ברזאני)

רמת גן

 

הדר אהרון (סונין) 

נתניה

ברוקר עמוס

שער העמקים

 

הרוש  

גאון צפניה 

משמר השבעה

 

הרשקו יוסטין

אילת

גולן יוחנן (ג'וחה)

קיבוץ גבת

 

וולפין שמואל

קרית ביאליק

גיל אהרון (גוליברודה) 

ראשון לציון

 

וינשטוק יצחק  

דקל יוסי (קלדס) 

נתניה

 

זידנבנד חיים

פתח תקוה

הראל גלעד (ג'רי)

אשדוד

 

חבורה צדוק

תל אביב

חירם אפרים (פיחוטקה) 

רמת השרון

 

חסון נתן

ירושלים

ינאי איתמר

עפולה

 

טוויזר מרדכי

צפת

כנעני דוד

כפר יהושע

 

יפה אריה

יבניאל

לוין משה (קוקלה) 

תל אביב

 

ירושלמי איתן

משגב דב

לוינסון אברהם

ניר אליהו

 

כנעני מנשה

גנות הדר

מור דורון

מרחביה

 

כסיף אמנון (פרלגוט)

בלגיה

מלמוד שי

קיבוץ כפר גלעדי

 

כספי מאיר (קצ'קה)

כפר ויתקין

מרום אמנון

ראש פינה

 

כץ ראובן

הרצליה

ניר מרדכי (ווסלי)

ארצות הברית

 

כרמי דב (וינברג)

כפר הס

סגל דינה (ויזלר) 

הרצליה

 

לביוף יוסף  

עפרון מוסה

קיראון

 

לוי עמירם

אורנית

פינצ'וק דוד

קרית חיים

 

לוינץ יעקב (יקי)

פרדס חנה

פרץ שלמה רחובות   לחמן יצחק  

רגב אליעזר

כרמי יוסף

 

ליברמן יעקב (קוקי)

חיפה

רון אריה (קרופקין)

שפיים

 

לידג'י יצחק

רמת גן

רפאל סמי

גבעתיים

 

מזרחי פנחס  

שוחט יורם

תל אביב

 

מינץ שמואל 

תל אביב

שחם יואב 

רחובות

 

מלישקביץ יוסקה

גבעתיים

שיין אורי

רמת השרון

 

ממן שמעון

ירושלים

שמחוני אורי

חופית

 

מנשה בן ציון (תורכו)

תל קציר

שפירא טוביה (טיבי)

צופית

 

משעלי אהרון

קרית טבעון

רשימת סגל פלוגת הטירונים

 

נוימן בן

 

אלבלדס חיים

ירושלים

 

נורני דוד

אור יהודה

אלפנדרי ישראל

רמלה

 

סוסי יהודה (ליאון)

פתח תקוה

אפללו אלי

נוה מונוסון

 

סמדג'ה מקס

 

דרור  אריה (דויטש)

אשקלון

 

סמוחה

 

הרכבי חיים

ניר צבי

 

עצמון שמחה 

כפר סאלד

חכימי סירוס

שוהם

 

פורמן אברהם (פורי)

תל אביב

טוביאס מרסל

קרית אונו

 

פחימה דוד

 

להב בן ציון (לחוביצקי)

רמת גן

 

פטל יחזקאל

רמת השרון

לזרוביץ הרמן

מודיעין

 

פילוסוף יוסף (פילו) 

נהריה

מוספיה אלברט

כפר סבא

 

פיס עוזי

פתח תקוה

מצליח ניסים 

רעננה

 

פיק גדעון

כרמיאל

ניצן ניר

כפר מעש

 

פרוכטמן ישעיהו (שייקה) 

תל אביב

פירסט בני

הרצליה

 

פרידמן יעקב

נתניה

פנגס חיים

נוה ימין

 

פרצלן אהרון

אור יהודה

קציר דוד (קבלרצ'יק)

קיבוץ דפנה

 

צברי ציון

פתח תקוה

רפאל סמי

גבעתיים

 

צוק רוני

כפר ורבורג

רשימת לוחמי פלוגה ב'

 

צור עזריאל

רחובות

אביגדור משה

חיפה

 

צרפתי משה

 

אגוזי בן-עמי

רשפון

 

קדוש דוד  

אורפלי מרדכי

פתח תקוה

 

קובה שלמה

תל אביב

אייז שלמה

פתח תקוה

 

קולר יוסי

משמר הירדן

אלכסנדרוביץ עודד

אלמגור

 

קופל עירון

ירושלים

אמית ברוך (חסני)

כפר מכבי

 

קורציה עזר

קרית ענבים

אסטרחן ערן

כנרת

 

קפלנסקי משה

ארצות הברית

ארזי יוסף

 

 

קריץ דוד

קיבוץ גינוסר

אשכנזי מיכה

ירושלים

 

קרפס צביקה

קבוצת שילר

בבסקי יצחק

רעננה

 

רהב דני (וולף)

אורות

ביטון דוד 

 בית שמש

 

רובינשטיין שלמה  

בלומברג חיים

 

 

רוטקופף חיים

חיפה

בלישה גבריאל

ירושלים

 

רצבי כרמי

רמת השרון

בר ניר אורי (ברנט)

ירושלים

 

שוורץ שרגא (פיבוש)

עפולה

גאון אריק (פוצי)

רומניה

 

שטרן ראובן

בית השיטה

ג'ולי אברהם

ראש העין

 

שלמה משה (אוטו)

יפו

גולג'ה גואנג'ר

 

 

שפירא משה

תל אביב

גולץ אמנון

רוחמה

 

שקולניק עמי

בית הלוי

גורני יעקב

צור יגאל

 

שרעבי אהרון

חדרה

גל דניאל (גליק)

עין כרמל

 

ששון ג'קי (הבורמזי)

אשקלון

גנון דוד

חיפה

 

   
     

30-08-2010 :עדכון אחרון 

 

 
 

| אודות האתר || תודות || עמוד הבית || מפת האתר || חיפוש שם || לוח מודעות || כתבו אלינו || עמותת הצנחנים |
אתר הצנחנים בעשור הראשון. כל הזכויות שמורות ל אגן מחשוב © 2004 - 2017
IDF Paratrooper's History Site Copyright AGN © 2004 - 2017
בניית האתר, עיצוב, מחקר, ראיונות, כתיבה ועריכה: ד״ר אריה גילאי ז״ל