נח"ל  906  קורס  מכי"ם  מחזור  י"ד

 מפקדי וחיילי הקורס חולקו ל-2 פלוגות: פלוגה ב' (מחלקות 1,2) עליה פיקד יהודה מיטלמן, החלה לעבור קורס נחיתה. פלוגה שניה, פלוגה ד' (מחלקות 3,4) עליה פיקד לוי חופש החלה לעבור קורס צניחה. הפלוגות לקחו חלק בכיבוש כונתילה תמד וא-נחל בסיני וכן בקרב המיתלה. במבצע קדש ספגו חיילי הפלוגות אבידות ופצועים רבים. (ראה עדותם של שי מרמור ורפי בנבנשתי). תולדות הפלוגה כתובים בספר "מלחמה שלא נשכח", ערך בלטר גד.

קורס מכי"ם מחזור י"ד נפתח במחנה בית דרס בחודש יולי 1956. היה זה הקורס הגדול ביותר, אליו נשלחו כ- 200 חיילי נח"ל מ-44 גרעינים (גרעיני נח"ל) ברחבי הארץ. לקורס זה סופחו צוות שייטי סירות מחץ משייטת 13, ונחלאים בודדים.
בתחילת חודש אוקטובר 1956 סופחו מפקדי וחיילי הקורס לחטיבת הצנחנים 202 בפיקודו של אריק שרון.
בחודש אוקטובר 1956 סופח קורס המכי"ם של הנח"ל לגדוד ד' בפיקודו של אהרון דוידי,


 

רשימת מפקדי וחיילי קורס מכי"ם נח"ל מחזור י"ד הוכנה ע"י נתן יובל תוך הצלבת מידע ממקורות שונים אולם בעיקר עפ"י חומר שהתקבל באדיבות ארכיון צה"ל ומערכת הביטחון ובעזרתו של דורון אבי-עד.

 

 

 קורס מכי"ם
מחזור י"ד
  מפקד הקורס: יהודה מיטל מיטלמן
סגן מפקד הקורס: מיכאל גרוס
נגד הקורס: יוסף גנץ
מש"ק אפסנאי: יצחק אלברט

 

 

מחלקה 4

 

מחלקה 3

 

מחלקה 2

 

מחלקה 1

 

מ"מ
צבי
סלומון

מ"מ
שמוליק
לב (לייב)

מ"מ
איתמר בורוכוב(סיני)

מ"מ
שבתאי
פלצ'י

סמל מחלקה
מוילי גולדפינגר
מפקדי כיתה
אריאל אמסטרדם
דוד פלדמן
אבישי קפלן
יחזקאל שטרנליכט

סמל מחלקה
ניסים בכר
מפקדי כיתה
אליעזר ארט
יותם ורדי
ישראל זלצמן
אליעזר פאוזנר
יוסי שפירא

סמל מחלקה
משה אבלס
מפקדי כיתה
אהרון בונה
נחמיה יוסט
עמנואל קליימן
יהודה תירוש
עודד הפנר

סמל מחלקה
אריה הרצובסקי
מפקדי כיתה
צבי אושרוביץ
גדי לוי
מרדכי כפיר
יוסף רבינוביץ
עוזי בן שלום
 

 

 
 

רשימת חיילי קורס מכי"ם מחזור י"ד
שיבוץ מיום 1.8.1956

 

 

 

עדכון אחרון:
21-10-2011

 

משפחה פרטי גרעין מחלקה  

משפחה

פרטי גרעין מחלקה
אברמוביץ חזקיהו ביתר ה' 2   להב גבריאל לנגב 4
אורי יעקב נגוהות 2   לוי אבנר למרחב 2
אטיה שלום רהב ב' 3   לוי פנחס למרחב 2
איצקוביץ שאול סוללים 4   לוי נחום למרחב 4
אלוני דוד שייטת 13 1   לוי חיים מהלך 4
אלפנדרי אלדר יצחק איצ'ה

מרחבים

1   לוי אשר משעולים 1
אמיר אוריאל מתנחלים 1   לוי אברהם ניצנים 2
אמר אברהם דרור 3   לוי מרדכי סמדר 4
אסולין רפאל גאולים 2   לוי יעקב   4
אפשטיין משה מתנחלים 4   לוי רפי   *
ארזי איתן צלצח 2   לוי  משה מתנחלים *
ארצי אהרון שייטת 13 2   ליבוביץ יצחק מתנחלים 2
אשר דוד   2   ליכטנשטיין אליהו (פלאח) עלומים 2
באשי אברהם אורים 2   לינדנברג אריה מתנחלים 3
בוסקילה מאיר מהלך 1   מאייק שמעון למרחב 3
ביבר נטע שייטת 13 3   מוסקוביץ שמעון סוללים 3
ביטון אברהם גאולים 3   מועלם יוסף יחדיו 1
בירנבוים ארי נירים 3   מזרחי שלמה ניר עוז 1
בלטר גד בית ניר 2   מנדלקרן גרשון   2
בן דוד  שלמה למרחב 4   מסורי נסים הבונים 1
בן הרוש יעקב גלעד ד' 4   מסעוד חיים אחוה 1
בן משה שמואל ניר עוז 3   מרמור שי אשל 3
בנבנישתי רפאל הגליל *   מרקוביץ יעקב   1
בניטה יצחק גאולים 1   נבון עמוס רהב ב' 4
בצרי אברהם למרחב 3   נוח פואד   3
בר-אור עודד הגליל 4   נחמני אלישע

גלעד ד'

4
בר-חי (דרחי) יהושוע עלומים 3   ניק יורם קמה 2
בר-טוב טוביה עלומים 1   נמירובסקי גדעון נגוהות 3
ברגמן צבי החלוץ 3   סביליה חיים הבונים 2
ברוכי נחום מתנחלים 1   סבן יוסף   *
בריזה דניאל אלומות 4   סולימני ישראל דרור 3
ברקר דן קמה 1   סוניק ירמיהו מרחבים א' 4
גבעון יששכר איתנים 3   סופר  יצחק עמל 2
גוסדורף רן שייטת 13 4   סימן טוב יהודה ניר עוז 2
גזית דן החוצבים 3   סלומון יעקב צלצח 4
גטניו שלמה להב 2   סלע  יעקב   *
גלילי אברהם יחדיו 3   סנדר נורברט   3
גליקשטין  יחיאל גלעד ד' 2   ספיר עמוס קמה 2
גנדלמן זאב הבונים 1   עדס דוד משעולים 2
גרוניק יאיר החוצבים 2   עזר אקרם עמל 1
דביר ולדובר אהרון

עלומים

*   עזרא נעים סלע 3
דגני רפאל שיטת 13 1   עמסי זכריה סמדר 3
דהן יחיאל גלעד ד' 2   ענווים דוד עמל 4
דודקביץ הלל הגליל 1   פדהצור נעים נגוהות 4
דוניסקי נפתלי החוצבים 1   פדרמן אהוד ביתר ה' 4
דורה רחמים קמה 3   פולובין אברהם מתנחלים 1
דחבש שלום דרור 4   פוסטל פנחס ביתר ה' 4
דישון (דויטש) אלכסנדר שייטת 13 2   פיכטנבוים הלל  גלעד ד' 4
דסה אברהם ניר עוז 4   פילוסוף חיים החוצבים 2
היימן יעקב לניר 4   פירט אורי צלצח 1
הלוי יוסף   3   פישקין אביגדור גלעד ד' 3
הלמן דב   3   פלדמן יהודה דרום אפריקה 2
הלפרין איתן נירים 4   פלדמן אליעזר עלומים 2
הניג מכאל לנגב *   פלום ברוך מתנחלים 1
הרטוגזון יורם רהב ב' 1   פלטינוב יסף צלצח 3
הרמלין אורי מרחבים א' 4   פס צבי הגליל 2
וגמן בנימין שייטת 13 3   פרידלר גד בודד 3
וילנסקי אלברט מגדים 4   פריזנטה דניאל   4
וינברג אלון לנגב 3   פריזר מיכה הגליל 3
ויצמן דוד מהלך 2   פרייזלר צבי לניר 3
ולדובר דביר אהרון עלומים 4   פרלמן מרדכי מתנחלים 2
ולך זאב מתנחלים *   פרנקל חגי צלצח 1
ורדי עמוס אשל 1   פרסלר אברהם איתנים 4
זאב אהרון אשל 4   פרץ יצחק אחוה 3
זבורוב צבי ביתר ה' 1   צ'רניאק יעקב למרחב 4
זוסמן ארנון בית ניר 1   צ'רניק אליעזר אל ניר 3
זילברברג אריה צלצח 3   צברי מאיר ניר עוז 1
זר משה מתנחלים 3   צדוק יוסף   2
חביב שלמה עמל 4   קדוש משה משעולים 4
חדד שלום הבונים 1   קודוברסקי יוסף גלעד ד' 1
חדד עמנואל רהב ב' 2   קוטיק אפרים מתנחלים 3
חוה משה העשור 2   קויטנר נתן צלצח 3
חושן (קצנשטיין) ראובן החוצבים 3   קופלביץ  יעקב קמה 3
חזן מיכאל   3   קורמיש יצחק נגוהות 2
חיימי שמעון   1   קליימן זאב החוצבים 1
חינגלי מנשה ניר עוז 4   קפון יוסף מהלך 1
חכם זכריה סמדר 1   קרמנצ'וגסקי יהושע רהב ב' 3
חפץ רוז'ה סוללים 2   רבינוביץ אברהם דרום אפריקה 1
טורם פנחס רהב ב' 2   רבינוביץ דוד מתנחלים 4
טל משה אל ניר 1   רבר אורי שייטת 13 4
יובל נתן צלצח 4   רוזמן יהודה עלומים 1
יודן (יודנברג ) עמוס (שושו) היובל ב' 3   רוזנבלט שלום

איתנים

1
יופה אהרון אשל 4   רוזנפלד משה נגוהות 1
יחזקאל עזרא   1   רוטלוי איתן היובל ב' 2
ינאי משה למרחב 4   רוטנשטרייך מרדכי מתנחלים 2
יסלזון מרדכי החלוץ 4   רולניק אריה סוללים 1
יעיש בנימין ביתר ה' 3   רון יגאל הגליל 1
יעקב שלמה אחוה 4   רוסמן זכריה החוצבים 4
יפה יצחק (נקש) היובל ב' 4   רחמנוב ידידיה אלומות 2
יפעי יפרח   2   רט אבנר צלצח 4
כהן יצחק אשל 3   ריכטר חיים צלצח 2
כהן דוד בודד 1   רמון יגאל שייטת 13 2
כהן דן (הנזי) היובל ב' 1   שאולוב ניסן אלומות 1
כהן יעקב לספר 3   שורקי יעקב הבונים 4
כהן עזרא משעולים 1   שטרן שלמה הבונים 2
כהן יוסף   3   שטרן נחום מתנחלים 4
כהן יהושוע   4   שכמן משה הגליל 2
כהנא  יצחק אורים 1   שלומאי אמנון מתנחלים 3
כלב אליעזר קמה 1   שפירא עמירם שייטת 13 1
כליל גבריאל ניר עוז 2   שרעבי סעדיה למרחב 1
כץ  שרגא שדה בוקר 2   שרעבי שאול קמה 3
כץ  אברהם   2   ששון יצחק משעולים 1
כסלו (קיסילביץ) יעקב (ג'קי)

קמה

    ששון (שאשי) רפאל איתנים 3
לאודון דוד החוצבים 4   תמסוט מאיר יחדיו 4
לב- גורן לוי   4          
 

 

רשימת גרעיני נח"ל אשר שלחו את נציגיהם לקורס מכי"ם מחזור י"ד

1 גרעין אורים   23 גרעין לנגב
2 גרעין אחוה   24 גרעין לניר
3 גרעין איתנים   25 גרעין לספר
4 גרעין אל ניר   26 גרעין מגדים
5 גרעין אלומות   27 גרעין מורג
6 גרעין אשל   28 גרעין מרחבים א'
7 גרעין בית ניר   29 גרעין משעולים
8 גרעין ביתר ה'   30 גרעין מתנחלים
9 גרעין גאולים   31 גרעין נגוהות
10 גרעין גבת   32 גרעין ניצנים
11 גרעין גלעד ד'   33 גרעין ניר עוז
12 גרעין דרום אפריקה   34 גרעין נירים
13 גרעין דרור   35 גרעין סוללים
14 גרעין הבונים   36 גרעין סלע
15 גרעין הגליל   37 גרעין סמדר
16 גרעין החוצבים   38 גרעין עלומים
17 גרעין החלוץ   39 גרעין עמל
18 גרעין היובל ב'   40 גרעין צלצח
19 גרעין העשור   41 גרעין קמה
20 גרעין יחדיו   42 גרעין רהב
21 גרעין להב   43 גרעין רהב ב'
22 גרעין למרחב   44 גרעין שדה בוקר
 

 


| אודות האתר || תודות || עמוד הבית || מפת האתר || חיפוש שם || לוח מודעות || כתבו אלינו || עמותת הצנחנים |
אתר הצנחנים בעשור הראשון. כל הזכויות שמורות ל אגן מחשוב © 2004 - 2017
IDF Paratrooper's History Site Copyright AGN © 2004 - 2017
בניית האתר, עיצוב, מחקר, ראיונות, כתיבה ועריכה: ד״ר אריה גילאי ז״ל