כתב וערך: ד"ר אריה גילאי

מחזור אוגוסט 1957

מצבת כוח אדם של פלוגה ג' מחזור אוגוסט 1957

לאלבום תמונות פלוגתי

הטירונות נערכה במסגרת חטיבה 202 בבסיס – תל נוף ובסדרות בין מראר לעילבון ובנבי רובין. זו הפלוגה האחרונה שעברה טירונות בחטיבה, המחזורים הבאים עשו טירונות במסגרת גדוד 890. הסגל הבכיר בטירונות: מ"פ פיני גרינברג, סמ"פ חזי שדה, מ"מים (כולם סמלים): שי פריש, אמנון כהן וגיורא טמיר. לאחר הטירונות התגבשה פלוגה שהגיעה, כמעט באותו הרכב, עד סיום קורס המ"כים.
ב- 1958 ייצגה הפלוגה את גדוד 890 באליפות צה"ל בריצה לעשרים ק"מ, לקחה מקום ראשון, תוך שבירת השיא, בו היא מחזיקה עד היום. (יותר לא התחרו בריצה למרחק הזה). אימנו את הפלוגה לתחרות המ"מ שאול (שולץ) שטרייפלר והמד"ס אריה זלינגר. מ"פ הפלוגה הרובאית צורי שגיא, סמ"פ עמוס נאמן, מ"מים אריה בנטוב, שאול שטרייפלר ואריק עזוז. מ"פ קורס מ"כים צורי שגיא, סמ"פ עמוס נאמן, מ"מים גיורא אשכנזי, שאול שטרייפלר ואריק עזוז.
חיילי הפלוגה השתחררו משרות סדיר בחודש פברואר 1960.



לחץ כאן

 

עמוס נאמן

פלוגה ג' 890


צורי שגיא

מפקד הפלוגה: צורי שגיא
סמ"פ: עמוס נאמן

 

מחלקה
3

 

מחלקה
 2

 

מחלקה
 1

 

מ"מ
אריק 
עזוז

מ"מ
שאול שטרייפלר

מ"מ
גיורא אשכנזי
 

 

רשימת מפקדי וחיילי פלוגה ג'

רשימת חיילי הפלוגה נעשתה בעמל רב, בקפדנות ובדייקנות רבה ע"י איתן שלח מקיבוץ מזרע.
יתכן ונפלו טעויות בזיהוי ושיוך של אנשים ועל כך אנו מתנצלים. נשמח לעדכן את הרשימה אם תעירו את תשומת ליבנו.

 

שם משפחה

שם
פרטי

שם קודם/כינוי

מקום
מגורים

שם
משפחה

שם
פרטי

שם קודם/כינוי

מקום
מגורים

סגל הפלוגה

אייזן  בני    
איתי  יובל   קריית שמונה
אשכנזי גיורא   ניר דוד
בנטוב  אריה אידלשטיין הרצלייה 
בר יצחק  יצחק  בריבוע חיפה
ברסקה  נסים   יפעת
גונן  עמוס גולדפרב רמת השרון 
גיל  אריה  פרידלנדר אריכא חיפה
דגן  איתן   דליה
הנגבי  יגאל    
זמר יגאל זינגר  בית אלפא
חלמיש  אורי   הוד השרון
טיקוצקי  דב בננה רמת גן 
יהלום  איתן   כפר סבא
יזהר  ישי   תל יוסף
ירדני  אבי    קבוצת כנרת
לבנת  ארנון  ליבמן  תל אביב
לוי  שאול   דגניה ב
לוין  עוזי   תל אביב
לופן  בני   גנוסר
לחן  גדעון לקכמן חיפה
מיטב דוד וייס קצרין
מור ירון   גבעת ברנר
נאמן עמוס   רמת גן
נוימן זאב   תל אביב
נור  עמוס נורדהיימר ארה"ב
סוכובולסקי  עמוס   עין ורד
סלע  מנחם  מרק נחיק קבוצת כנרת
עזוז  אריק   נהלל 
פולוויילר  גד  פובלה כפר שמריהו
קול עמי קולודניק יגור
קוליקנט יצחק   כפר סבא
קישוני יואב   עומר
שגיא  צורי שיינקין רמת גן  
שטיין  עמוס   רמת השופט
שטרייפלר שאול שולץ ארה"ב
שילה  גדי   גבעת אבני
שילר  ניסן    חולון
שלף  יוסי שטקלר חפציבה
שרייבמן רנתי   בית אלפא

 חיילי הפלוגה 

אבני  אברהם שטיין פיצפיצ כנרת
אברהמי  יואש    גני תקווה
אייל חדוי  אחלופי ירושלים
אלון אריה לייזרסון גן שמואל 
אלוני  חנוך   בית זרע 
אקסלרוד אסף   מעברות
בוהדנה מקס   מסדה
בר  אהרון   תל אביב
ברזילי  נתנאל   תוכי שרעבי מרמורק
ברטורא  עמירם   זיכרון יעקב 
ברנר יוחי   עפולה
גבאי  שלמה  סופי ארה"ב
גבעון יהודה  שניצר עומר
גבעוני  יובל   מסדה 
גולד  מיכה גוטמן  הרצליה 
גולני  יהודה   בית  אלפא
גורן  חגי גורנשטיין  הרצליה 
גייר  אברהם   רעננה
גלילי  אלון   מדרשת שדה בוקר
גלעד  אבנר   קיבוץ מסילות.
גלפרב  פסח    קיבוץ מסילות
גנני  ארנון   כפר ורבורג.
גרבייה  גבי   גן שמואל
גת  אפריים   כפר סבא 
הררי  יצחק   מעיין צבי 
ויגיסר  שמואל  ויגי  הרצליה
ורדי  מנחם   גני תקוה
ורטמן ישראל   חיפה
טמיר  אבישי טוכמן אביק בית אלפא
ידין  אמנון   גבע
יודקוביק  שמעון יצקה נתניה 
יעקבי  עמי   רעננה
יצחק משולם   ירושלים
ישראלי  ישראל וולקוביצקי  
כהן  אבישי  דז'גבאי חיפה
כהן  אהרון   ירושלים
כהן  בני   ראש פינה 
לביא  אריה   פאצ'י  ליבוביץ רמת ישי 
לביא  משה   תימורים 
לביא  עמרם   מזרע 
לוי  חיים   בית השיטה
לוי  יורם   חולון
לנדאו  אלי   הרצליה
מורן רן  קראוזמן שער הגולן
מירלמן  דוד צ'יקו רמת אפעל 
מן  יהודה   מרחביה
מנדל  בניהו  בניקי גבעת ח"ן
מנדלבאום  יורם   רמת אביב 
מקוב  ישראל   כרמי יוסף 
מרומי  אילון   מנורה 
סדן  אמציה   נהריה
סולניק   עמנואל   גן-שמואל
עומר  יוסי דורבן אזור
ענבר אריה ליאופולד עומר
עפרוני יעקב  יקי בית יוסף ישע
פלג  ישי   קרית ענבים
פנחס  ניסים  פיני חיפה
פרידמן  מרדכי  מורדי זכרון יעקב
צבעוני  אהוד   יפעת
ציפין  עודד עודי גבעתיים
צמרי  יוסי   כפר סבא
רטן  יעקב   הוד השרון
רפפורט  אריה קוץ' מעוז אביב
רשף  יעקב   ירושלים
שדה  דב מזאי חיפה
שופטי  גדעון   כפר תבור 
שילוני  אלי   תימורים
שלו  אורי   חצבה
שלח  איתן   מזרע
שני  דוד  שניידר גן שמואל
שקד  נתן  מנדל מבשרת ציון
תורן  יובל    שער הגולן
תלם  אליעזר  אלברט גבעתיים
תמיר  דב וז'אני ניר דוד

למבנה גדוד 890
לחץ כאן
  לאלבום התמונות
של פלוגה ג'
  לעדותו של מוני מרוז
על הקרב במיתלה
עדכון אחרון: 28-07-2012

| אודות האתר || תודות || עמוד הבית || מפת האתר || חיפוש שם || לוח מודעות || כתבו אלינו || עמותת הצנחנים |
אתר הצנחנים בעשור הראשון. כל הזכויות שמורות ל אגן מחשוב © 2004 - 2017
IDF Paratrooper's History Site Copyright AGN © 2004 - 2017
בניית האתר, עיצוב, מחקר, ראיונות, כתיבה ועריכה: ד״ר אריה גילאי ז״ל